منطقه آزاد اروند الگوی توسعه سند چشم انداز ۱۴۰۴

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:  منطقه آزادتجاری و صنعتی اروند به عنوان الگوی توسعه سند چشم انداز ۱۴۰۴ در بخشهای فرهنگی و اقتصادی تعریف شده است.

به گزارش آمال، “علی زارعی ” درحاشیه بازدید وسرکشی از طرحها و مکانهای تاریخی و گردشگری منطقه آزاد تجاری اروند در گفتگو با خبرنگار ان‌محلی با اعلام این مطلب گفت : هم اکنون در منطقه آزاد اروند باتکیه بر توان افزایی جوامع محلی ؛ و مشارکت سرمایه گذاران فعالیتهای مختلف فرهنگی و اجتماعی بدون اتکا به کمک دولت صورت می گیرد .

وی به سابقه حوزه فرهنگی و اجتماعی و گردشگری در منطقه آزاد اروند اشاره کرد وافزود : توانمند سازی جوامع محلی ، ایجاد کارگاههای آموزشی برای اصناف و افراد فعال در بخشهای فرهنگی، ایجاد آموزشگاهها و‌ آموزشهای غیر مستقیم برای شهروندان برای تعمیق باورهاو ارزشهای دینی و اسلامی از برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان است .

مدیرعامل منطقه آزاد اروند خاطر نشان ساخت: با تکیه بر فرهنگ بومی و فولکلور منطقه خرمشهر وآبادان هنرمندان و صاحبان هنر این منطقه شناسایی شده و با استفاده از اساتید برتر و برگزاری نشستهای تخصصی کارگاههای آموزشی در بخشهای تئاتر،  فیلم سازی، نقاشی، موسیقی برگزار و با استفاده ازفرهنگ بومی منطقه به اجرای برنامه پرداخته و حتی برنامه های مشترک ونمایشگا های چند جانبه با کشورهای همسایه در این ارتباط در سال جاری اجرا خواهد شد .

“علی زارعی “به فعالیتهای این معاونت در بخش گردشگری هم اشاره کرد و گفت : در حالی که سالانه بیش از چند میلیون نفرازمرزشلمچه تردد می کنند برای جذب این مسافران احداث اقامت گاههای مجهز رفاهی در دستور کار منطقه آزاد تجاری و صنعتی اروند بوده و علاوه بر آن قابلیتهای گردشگری طبیعی و مناطق زیبای این منطقه هم برای معرفی به مسافران شناسایی شده است .