واشنگتن پشت پرده جنایات منطقه است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: عملیات طوفان‌ الاقصی، بقای رژیم صهیونیستی را با خطر روبرو کرده و واشنگتن پشت پرده همه جنایت های منطقه است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «سید حسن نصرالله» در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در ضاحیه جنوبی بیروت که درحال برگزاری است، افزود: حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق یک حادثه تعیین‌کننده است که دوران پس از آن با دوره پیش از آن متفاوت خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر مواضع خود ایستاده است و به پشتیبانی از مقاومتی که در مقابل اشغالگران ایستاده، ادامه می دهد. ایران از همه گروه های مقاومت حمایت می کند و اگر می خواست موضع خود را در این باره تغییر دهد، تاکنون اینکار را کرده بود. ارتباط با ایران و ائتلاف با آن در دوران کنونی یک افتخار و شرف است و کسانی باید خجالت بکشند که می دانند واشنگتن پشت پرده همه جنایت هایی است که در منطقه انجام می شود.

نصرالله افرود: عملیات طوفان الاقصی یک حادثه تاریخی در منطقه است که دوران پس از آن مانند دوران پیش از آن نخواهد بود. این عملیات، وجود و بقای رژیم صهیونیستی را با خطر روبرو کرده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: تجاوز به غزه جنگ کسانی است که عقل خود را از دست داده اند و پس از گذشت ۶ ماه از این جنگ هنوز نتانیاهو و گالانت دیوانه‌وار عمل می کنند. دشمن می‌خواهد با قتل‌عام و گرسنگی دادن بر ملت فلسطین فشار وارد کرده و آن ها را بترساند زیرا هیچ افق روشنی در مذاکرات و در میدان مقابل خود نمی بیند. نتانیاهو پس از گذشت ۶ ماه از جنگ همچنان از نابود کردن حماس و مقاومت در غزه و بازگرداندن اسریان خود ناتوان است. اسرائیلی ها اکنون سردرگم هستند و حتی نمی دانند روز پس از پایان جنگ در غزه وضعیت چگونه خواهد بود.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: امروز روزی است که موضع و پایبندی خود را به مقاومت اعلام می‌کنیم. شهدای جنایت اخیر رژیم صهیونیستی برای ما ارزش بسیاری داشتند. شهادت این عزیزان و بویژه سرلشکر زاهدی برای ما بسیار سنگین است زیرا او سال های طولانی در لبنان خدمت کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین تصریح کرد: آمریکایی ها به شدت خواستار مذاکره مستقیم با ایران هستند ولی ایران تاکنون مذاکره مستقیم را رد کرده است. ایران بر سر پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا مذاکره نمی‌کند.