پاییز طلایی شرکت فولاد خوزستان

در ماهها و هفته‌های اخیر هر روز خبر جدیدی از رکوردشکنی در شرکت فولاد خوزستان منتشر می‌شود. شکستن رکورد تولید، فروش و صادرات اخبار امیدبخشی هستند که این روزها از سوی واحدهای مختلف این شرکت بزرگ منتشر می‌شوند.

رکورد تعداد ذوب کوره چهار فولاد خوزستان پس از دوسال با ۸۳۱ ذوب متوالی، رکورد تعداد ذوب تاندیش پس از ۴ سال با ۱۶ ذوب مداوم در ۷۸۸ دقیقه و شکستن رکورد روزانه تولید در واحد زمزم۲ با  سه هزار و ۳۳۶ تن از آن جمله اند. البته در این میان نباید از رکورد استثنایی ۳۸۸۰۱۸ تن تولید سی روزه احیا در پایان ماه گذشته به طور ساده عبور کرد.

مدیر بخش فولادسازی اعلام کرد: رکورد تعداد ذوب کوره چهار فولاد خوزستان چهاردهم آذرماه با ۸۳۱ ذوب متوالی و مجموع مصرف تعمیر گرم ۲.۸۲ کیلوگرم بر تُن فولاد پس از دو سال شکسته شد.
وی در ادامه گفت: رکورد قبلی در دی ماه ۱۴۰۰ با ۸۲۸ ذوب و مجموع مصرف تعمیر گرم ۳.۶۴ کیلوگرم بر تُن فولاد بود. بهبود کیفی شارژ فلزی، تعمیرات موثر، افزایش سرعت تولید، افزایش تعداد ذوب در کوره‌های قوس الکتریکی، تعداد ذوب بر سکوئنس ریخته‌گری و هماهنگی در فرآیندهای تولیدی در خطوط پیوسته، دلایل کاهش مصرف مواد نسوز است، از مهم‌ترین نتایج این موفقیت، کاهش مدت زمان تعمیرات، افزایش ذوب‌گیری، افزایش تولید و کاهش هزینه‌های نسوز است.

احتمال افزایش رکوردشکنی ها در روزهای  باقیمانده از پاییز دور از ذهن نیست.
در یکم دی ماه جزئیات رکوردهای سال جاری منتشر خواهد شد…