اربعین ، رسانه ای از جنس عشق

انقلاب کلمه ای است که همواره تغییرات سیاسی را به ذهن انسان متبادر می کند، امام نمی توان این واژه را محدود به تحولات حاکمیتی دنیا نمود.

امین بهرامی شریعت شوشتری؛ انقلاب کلمه ای است که همواره تغییرات سیاسی را به ذهن انسان متبادر می کند، امام نمی توان این واژه را محدود به تحولات حاکمیتی دنیا نمود.

پرواضح است می شود اینگونه ادعا نمود که بالاترین انقلاب و تحول تغییر عقیدة افراد است و انقلابهای ایجاد شده در عالم منشعب از اندیشه هایی است که از مجموع عقاید صحیح یا اشتباه متفکرین و عموم اشخاص در اجتماع صورت می پذیرد.

در بین ادیان ابراهیمی، جامعه عظیم اسلامی دارای آداب و سنتی که همواره چشم جهانیان را به خود معطوف کرده و به لحاظ رسانه ای دیگران را به شرکت در محافل معنوی مسلمانان ترغیب می نماید.

اربعین کلمة آشنایی است که در ذهن هر انسان آزاده ای چیزی به جز زیارت سالار شهیدان اباالاحرار حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) متبادر ننموده و نام مقدس تشنه لب کربلا در قلب انسانهای با محبّت و آزادة عالم، انقلاب عظیم معنوی ایجاد می کند. مهم نیست عاشقان حسین بن علی(علیهما السلام) از دین و آئین و اعتقادی هستند، فقط این نکته اهمیّت دارد که مجذوب قبلة عاشقان راه عقیده گشته اند.

هر کسی که به نوعی در پیاده روی اربعین نقش آفرینی می کند رسانه ای از جنس عشق برای ترویج فرهنگ حسینی است. رزمایش عجیب و شگفتی ساز اربعین سالار شهیدان(علیه السلام) یک پدیدة غیرقابل توصیف بوده و هست که ریشه در عقیدة مستحکم شیعه داشته و دارد.

حضور میلیونی زائران حرم حضرت عشق نشان دهندة آن است که در گذشته شیعیان به عنوان میراث داران ائمه هدی(علیه السلام) و اصحاب معصومین و سایر موالین اهل بیت(علیه السلام) به عنوان رسانه های دوران خویش از طریق ایجاد شبکة ارتباطی منسجم به خوبی نقش آفرینی کرده و باتوجه به وجود ضحاک صفتان در اعصار گوناگون، اما به وظیفه خود برای ترویج شعائر حسینی و پیاده روی اربعین امام حسین(علیه السلام) عمل نموده اند بطوریکه زائران قبر مطهر عطشان کربلا و اصحاب با وفایش نه تنها از شیعیان، بلکه از سایر ملتها و ادیان و عقاید گوناگون است.

در میان عظمت و شکوه پیاده روی اربعین، اتحاد و انسجام مسلمانان و سایر ملیّت ها زیر پرچم عشق به اباعبدالله الحسین(علیه السلام) خار چشم دشمنان رادمردی و آزاداندیشی گردیده است و توان مشاهدة حریّت عاشقان و شیفتگان به سالار شهیدان(صلوات الله علیه) را ندارند، لذا چندین سال است که از توطئه ای بنام (سکوت) استفاده می کنند تا این همایش بی نظیر بشری را یک عزاداری عادی جلوه دهند و در مقابل خیل میلیونی زائران کربلا سکوت می کنند.

اینها همان رسانه هایی هستند که یک اتفاق کوچک را در بوق های تبلیغاتی خود آنقدر بزرگ و مهم جلوه می دهند که دیگران به این نتیجه می رسند یکی از مهمترین وقایع دنیا رخ داده است، اما به دلیل داشتن تحلیل خصمانه و اشتباهی که دارند از پدیدة پیاده روی اربعین هیچ گونه صحبتی نمی کنند.

دلیل توطئه سکوت دشمنان در مقابل عظمت همایش میلیونی اربعین چیزی جز دستپاچگی ایادی استکبار جهانی در برابر فورانِ سرچشمة فیّاض حسینی نبوده و نیست. در این میان باید توجه داشت که جامعه اسلامی با یک انسجام گسترده رسانه ای رزمایش شگفتی ساز اربعین را با زبانهای گوناگون به دنیا مخابره نموده و با جنگ تبلیغاتی دشمن مبارزة رسانه ای نمایند.

در عصر حاضر که دوران جنگ رسانه ای و تبلیغاتی است تنها با رسانه حق می شود در مقابل رسانة باطل ایستاد، خواه این رسانه منبر باشد و خواه سایتهای خبری و شبکه های ماهواره ای مختلف همچنانی که در گذشته راویان تاریخ شیعه به خوبی به نقش رسانه ای خویش عمل نمودند تاشعائر حسینی بویژه پیاده روی اربعین برای آیندگان به ارث برسد، روایت گران عصر ما باید با ایجاد رسانه های گوناگون با تحلیل خصمانه و توطئه سکوت ایادی استکبار مبارزة خبری و تبلیغاتی نمایند.

اگر در جامعه اسلامی رسانه ها به نقش خود عمل کنند نتیجه و پیام پیاده روی اربعین چیزی جز زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نخواهد بود. والسلام
امین بهرامی